Bu ürün stoklarda tükenmiştir
55 adet ürün listelenmiştir. Toplam 4 sayfa

SD/SDHC/SDXC Özellikleri ve Uyumluluğu

SD hafıza kartları serisinde üç temel kart tipi mevcuttur. SD, Yüksek Kapasite (High Capacity) SDHC™, ve Arttırılmış Kapasite (Extended Capacity) SDXC™.

Hız Sınıflarını Anlamak

SD kart birliği kart hızlarını iki terimle tanımlamaktadır: Hız Sınıfı ve UHS Hız Sınıfı.

  • Hız sınıfı, ilk kullanılan sınıflandırma türüdür ve sayı, kart hızını tanımlar; 4MB/s için Class 4, 6MB/s için Class 6, 10MB/s için Class 10 gibi.

  • UHS (Ultra High Speed), kartları sınıflandırmak için minimum yazma hızlarını kullanır; UHS-I Speed Class 1, en az 10MB/s yazma hızına sahipken UHS-I Speed Class 3, en az 30MB/s yazma hızına sahiptir.

  • UHS Hız Sınıfı 2009 yılında SD Birliği tarafından tanıtılmıştır ve SDCH ve SDXC kartlar için tasarlanmıştır. UHS, UHS olmayan ana cihazları çalışacak olan yeni bir veri yolu kullanır. UHS olmayan bir cihazda bir UHS kart kullandığınız takdirde, standart veri yoluna ayarlanacaktır ve "UHS Hız Class" değeri yerine "Hız Class" değerini kullanacaktır. UHS hafıza kartlarının gerçek zamanda yayın kaydı daha yüksek potansiyeli, yüksek kapasite HD ve oldukça yüksek kalite profesyönel HD video çekimine sahiptir.

  • UHS orijinal SD arabirimi özelliklerinin gelişmişidir. Cihazlar UHS maksimum hızı kartın ve cihazın aynı zamanda UHS desteklediği takdirde elde eder. Aksi takdirde, cihaz ve kart elde edilebilecek en yavaş SD maksimum hızı kullanacaktır.

  • Ana cihazlar maksimum UHS-II hızı hem kart hem ana cihaz UHS-II desteklediği takdirde elde eder. Aksi takdirde, ana cihaz ve kart en yüksek uyumlu UHS-I veya SD veri yolu hızını kullanacaktır.

Logoların Anlamı Nedir ?

Arayüze ve fotoğraf makinesi ya da video kamera gibi ana makinenin gerektirdiği hız sınıfına uyan bir kart seçmek çok kolaydır.

micro-sd

Kullanım Hız SınıfI C4 Hız Sınıfı C10 UHS-I UHS-I Class 3
  Class 4 Class 10 UHS-I Class 1 UHS-I Class 3
Sabit Görüntüler, Fotoğraflar ve Düşük Çözünürlüklü Video dot dot dot dot
Sabit Görüntüler, Fotoğraflar ve Düşük Çözünürlüklü Video   dot dot dot
Sinema Kalitesi Full HD (1080p), 3D Video     dot dot
4K, Full HD 1080p Video ve Seri Çekim Fotoğraflar       dot

Hız Class' ı & UHS Hız Class Değeri

Hız class değerleri SDHC/SDXC kartlarının garanti edilen minimum  hızlarını tanımlar. Hız class değeri HD video modu veya sürekli veri akışı kaydeden kameralar için önemlidir. Çözüm ve video' nun biçimlendirilmesi gerçek veri akışının miktarını belirler. HD video modu minimum hız class gereksinimleri için kameranızın kullanma kılavuzunu gözden geçirmelisiniz.

Video Hız Sınıfı veya "V Sınıfı", SD Birliği tarafından yüksek video çözünürlük ve kayıt özelliklerini kaydedebilen kartlar için oluşturulmuştur. Bu hız sınıfı sürekli video kayıt hızının minimum değerini bildirir.

Diğer hız sınıfları, aynı anda birden fazla video yayınını kaydetmek, 360 kayıt, sanal gerçeklik veya 8K video ve yüksek çözünürlüklü videolar için ya optimize edilmemiştir ya da uygun değildir 

V Sınıfı

Minimum Sürekli Kayıt Hızı

Açıklama

V6

6MB/s

Maksimum 1080p/1080i video çekimleri için

V10

10MB/s

1080p video çekimleri ve gerçek zamanlı broadcast için

V30

30MB/s

1080p ve 4K çözünürlükte 60/120 fps video çekimleri için

V60

60MB/s

8K çözünürlükte 60/120 fps video çekimleri için

V90

90MB/s

8K çözünürlükte 60/120 fps video çekimleri için