Gigabyte GP-UD750GM 750W 80+ Gold Modüler Ultra Dayanıklı Güç Kaynağı
Diğer GIGABYTE Ürünleri
6.536,94 TL
1.240,51 TL x 6 ay’a varan taksit seçenekleri
Havale-Eft Fiyatı:
6.472,22 TL
Stokta Yok
Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir
Ürün temin edildiğinde tekrar satışa sunulacaktır.
Model
GP-UD750GM
Tip
Intel Form Factor ATX 12V v2.31
PFC
Active PFC (>0.9 typical)
Giriş gerilimi
100-240 Vac (full range)
Giriş akımı
12-6A
Giriş Frekansı
60-50 Hz
Çıkış kapasitesi
750W
Ebatlar
150 x 140 x 86 mm
Fan türü
120mm Hydraulic Bearing(HYB)fan
80 PLUS
Gold
Verim
90% at typical load
MTBF
>100,000 hours
Koruma
OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP
Güç Kontrol Sinyali
100-150ms
Bekleme süresi
>16ms
Kablo türü
Flat, All black
Konektörler
ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
  CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm*2
  PCI-e 6+2 Pin x 4 : 600mm+150mm*2
  SATA x 8 :
  600mm+150mm+150mm+150mm*2
  4 Pin Peripheral x 3+4-Pin floppy x 1 : 500mm+120mm+120mm+150mm*1
* Tüm ticari markalar ve logolar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.
KEY FEATURE
  • Ultra Durable
    •  Main Japanese capacitors
    •  Enhanced thermal solution
    •  120mm smart hydraulic bearing (HYB) fan
    •  OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP protection
  • 80 PLUS Gold certified
  • Fully modular design
  • Powerful single +12V rail
  • Compact design
  • 5 years warranty (Adjusted according to different regions)
ULTRA DURABLE
Inherit the product design spirit of GIGABYTE Ultra Durable, thus introducing a variety of high-quality materials and designs. Ultra Durable combines high-quality main Japanese capacitors, enhanced thermal solution, 120mm smart hydraulic bearing (HYB) fan, and six circuit protection designs. It provides consumers with a high-quality and stable power supply, and can be used for a long time.
HIGH QUALITY
JAPANESE CAPACITORS
120MM SMART HYDRAULIC
BEARING (HYB) FAN
FULLY MODULAR DESIGN
80 PLUS GOLD CERTIFIED
SINGLE +12V RAIL
Single +12V rail provides the best power output, stability and compatibility for the hardware. It provides the easiest way to install the power cable. And it is the best design for overclocking.